Strona główna · IGSEiGP · WNS · UGMaj 13 2024 13:29:56
Materiały dla studentów
Ekologia krajobrazu, OOŚ
Techniki informacyjne
KONKURS na najlepszą pracę magisterską dotyczącą tematyki krajobrazowej
Polska Asocjacja Ekologii Krajobrazu ogłasza KONKURS na najlepszą pracę magisterską dotyczącą tematyki krajobrazowej
Celami konkursu są:
- propagowanie idei rozumianych całościowo i multidyscyplinarnie badań krajobrazu,
- mobilizacja studentów do podejmowania interesujących i aktualnych problemów badawczych z zakresu interakcji człowiek - środowisko oraz kształtowania krajobrazu,
- promowanie szczególnie uzdolnionych, młodych absolwentów uczelni wyższych,
- propagowanie wśród młodzieży akademickiej postawy odpowiedzialności za krajobraz w sytuacji narastającej antropopresji.

W konkursie mogą wziąć udział prace magisterskie ukończone i obronione w okresie od początku 2023 roku do końca września 2024 roku.
Zgłoszenie w bieżącej edycji konkursu (prace w formacie pdf wraz z wypełnionym formularzem) należy kierować do Komisji PAEK ds. konkursu prac magisterskich na adres:
barbara.korwel-lejkowska@ug.edu.pl w terminie do 30 listopada 2024 r
Zachęcamy do zapoznania się:
z REGULAMINEM KONKURSU: http://surl.li/shqrw
i pobrania FORMULARZA: http://surl.li/shqrl
Szczegóły znajdziecie Państwo również na stronie: www.facebook.com/PolskaAsocjacjaEkologiiKrajobrazu/
Krajobraz w nauce, edukacji i praktyce
Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 października 2023 roku w Gdańsku, w obiektach Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego
udział w konferencji jest bezpłatny
DZIEŃ 1: „Przestrzeń transformacji – transformacja przestrzeni” – obejmuje 2 debaty publiczne poświęcone zarządzaniu przestrzenią i krajobrazem, z udziałem przedstawicieli samorządów lokalnych.
DZIEŃ 2: „Nauka, praktyka, edukacja – potrzeby i doświadczenia” – obejmuje sesje referatowe w 3 panelach – „Krajobraz w nauce”, „Krajobraz w praktyce” i „Krajobraz w edukacji”.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem:[ więcej informacji ]

Termin nadsyłania zgłoszeń (bez referatu): 25 września 2023 r.
Zapraszamy na stronę Konferencji:[ więcej informacji ]

Dzień krajobrazu 20.10.2022
Dwudziestego października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tegoroczny temat Dnia Krajobrazu brzmi: Krajobraz: doświadczam w pełni. W ten sposób Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pragnie zwrócić uwagę na multisensoryczny charakter krajobrazu, którego odbiór zależy od bardzo wielu czynników i wrażliwości poszczególnych zmysłów. Krajobraz można zobaczyć, usłyszeć, powąchać, a nawet posmakować go i dotknąć.

[ więcej informacji ]

Dzień krajobrazu 20.10.2021
Dwudziestego października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie tylko ogarnąć wzrokiem, lecz doświadczyć ich w pełni. Takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spełniają też ważne funkcje środowiskowe, takie jak ochrona przeciwpowodziowa, napowietrzanie miast i regulowanie temperatur. Co bardzo ważne, przestrzenie te są rezerwuarami różnorodności biologicznej.

[ więcej informacji ]

Dzień krajobrazu

dr Barbara Korwel-Lejkowska laureatką konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego
W dniu 22 czerwca br. zostały ogłoszone wyniki Konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. Miło nam poinformować, że w kategorii na najlepszą książkę przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej I miejsce zajęła Pani dr Barbara Korwel-Lejkowska z Zakładu Badań Krajobrazu i Kształtowania Środowiska Instytutu Geografii. Wyróżniona rozprawa zatytułowana jest Wpływ rozprzestrzeniania się miast na środowisko przyrodnicze w otoczeniu aglomeracji trójmiejskiej. Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.
Serdecznie gratulujemy!

Stron 1 z 3 1 2 3 >